Tapu kadastro sitesini kopyalamışlar: 3 gözaltı

İstanbul’da kamu kuruluşu adıyla sahte site oluşturup kullanıcıların kredi kartı bilgilerine ulaşan, bu kart bilgileriyle de cep telefonu satın aldıkları tespit edilen 3 şüpheli yakalandı.

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün internet sitesinin kopyalanarak sahte site oluşturulduğunu ve bu site üzerinden bazı kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin elde edildiğini belirledi.

Kopyalanan kredi kartı bilgileriyle ülke genelinde faaliyet gösteren bir kurumsal firmadan cep telefonu ve çeşitli dijital materyal satın alındığını belirleyen ekipler, şüphelileri tespit etmek için teknik ve fiziki takibe başladı.

Siparişi verilen ürünlerin Eyüpsultan ilçesinde teslim alınacağını belirleyen ekiplerin yaptığı operasyonda, 2 şüpheli ile ürünleri teslim edecek iş yeri sahibi yakalandı.

AA’nın aktardığıan göre, gözaltına alınan şüphelilerin araçlarında ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, piyasa değeri 1 milyon lira olan 23 cep telefonu ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 3 zanlı, haklarında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x